Przejdź do treści

Currenda członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Komitetu Technicznego KT 338 ds. sztucznej inteligencji

Currenda członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Komitetu Technicznego KT 338 ds. sztucznej inteligencji

Naszą firmę w Komitecie reprezentują Klaudia Maciejewska z upoważnieniem do głosowania, Adam Mazur oraz Izabela Potocka.

Zadaniem Komitetu Technicznego ds. Sztucznej Inteligencji jest organizowanie działań normalizacyjnych zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami europejskimi i międzynarodowymi. Dążymy do uwzględnienia polskiej specyfiki technicznej i biznesowej w normach, aby wspierać naszą krajową strategię techniczną.

Jednym z naszych głównych celów jest ułatwienie interoperacyjności pomiędzy wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w rozwój i wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji.

 

Chcemy stymulować wymianę informacji na podstawie standardów, które określają poziom zaufania, co z kolei podnosi konkurencyjność polskich podmiotów.

Ponadto naszym celem jest dostarczanie wskazówek i dobrych praktyk dotyczących stosowania norm w systemach sztucznej inteligencji. Dzięki temu przyczyniamy się do zwiększenia poziomu akceptacji tej technologii.

Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie uczestniczyć w tych działaniach i współkształtować przyszłość technologiczną Polski i Europy.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera Currendy i otrzymuj informacje o aktualnościach i nowościach wydawniczych.