Przejdź do treści

Wydawnictwo Currenda

Przegląd Prawa Egzekucyjnego

Jedyne w Polsce czasopismo specjalistyczne poświęcone egzekucji sądowej w sprawach cywilnych. Piszą u nas teoretycy i praktycy, bo spojrzenie z różnych perspektyw jest dla nas ważne.

Poznajmy się bliżej

Razem z Redaktorem naczelnym „Przeglądu Prawa Egzekucyjnego” Panem dr. hab. Robertem Kulskim, prof. UŁ zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym czasopismem.

Dobrze być w gronie naszych Czytelników

Czasopismo skupia wokół siebie wielu wiernych Czytelników, którymi są nie tylko komornicy sądowi, ale i sędziowie, adwokaci, radcowie prawni oraz pracownicy banków, innych przedsiębiorstw i instytucji zajmujących się egzekwowaniem należności. Każdy może znaleźć w naszym czasopiśmie coś interesującego dla siebie.

Sięgnij po PPE

Jeżeli szukasz ciekawych artykułów z zakresu egzekucji sądowej, to znajdziesz je tutaj. W PPE publikujemy teksty (m.in. artykuły, glosy, opinie, studia, sprawozdania, recenzje) z zakresu ustroju organów egzekucyjnych, ich właściwości, postępowania egzekucyjnego i prowadzonej w jego ramach egzekucji, jak i postępowania zabezpieczającego.

Poruszamy również tematy z zakresu historii komorników sądowych, organów egzekucyjnych w sprawach cywilnych, a także artykuły prawnoporównawcze o systemach egzekucji sądowej na całym świecie.

Nasze dążenia

„Przegląd Prawa Egzekucyjnego” to czasopismo o charakterze naukowym. Obecnie staramy się dostać m.in. do bazy SCOPUS oraz o umiędzynarodowienie publikowanych materiałów.

numbers
Dołącz do grona naszych autorów

Zapraszam do współpracy praktyków, teoretyków, naukowców, sędziów, komorników i radców prawnych. Każde spojrzenie jest dla nas ciekawe i istotne. Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak największego grona odbiorców z różnych środowisk prawniczych.

Dla autorów PPE
Magdalena Ruzicka
Redaktorka prowadząca
+48 664 962 310
magdalena.ruzicka@currenda.pl

Przegląd Prawa Egzekucyjnego znajduje się na liście czasopism punktowanych (20 pkt.)

Zgodnie z wykazem MNiSW z dnia 5 stycznia 2024 r. PPE znajduje się na liście czasopism punktowanych (20 pkt.)
Sprawdź aktualny spis 

numbers

Poznaj sklep Wydawnictwa Currenda

Odwiedź nasz sklep i znajdź unikalne książki oraz czasopisma poświęcone problematyce egzekucji.

Przejdź do sklepu
currendaCircle

Czytelnia Currendy

Cyfrowy dostęp do wiedzy z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego.

Przejdź
numbers